czwartek, 4 grudnia 2014

W kręgu juniorowych zainteresowań

Dziecię moje, mimo swojego młodego wieku, zdążyło już mieć kilka fascynacji i różnych hobby :)
Kiedy Junior był całkiem malutki (tak ze 2-3 miesiące miał) na topie były wszelkie światełka, ale to chyba wszystkie dzieci tak mają. Wpatrywał się tymi swoimi oczętami w każdy świecący obiekt, po drodze były święta, w święta choinka, a na choince lampki, więc już w ogóle szał ciał :) Jak trochę podrósł nauczył się pstrykać włącznikami i czasem trzeba było spędzić z nim pół godziny w jednym miejscu, bo koniecznie musiał sobie światłem popstrykać :)
Wyrósł z tego na rzecz kuchni :) jako pomieszczenia i jako powiedzmy sztuki samej w sobie :) w kuchni mógłby spędzać 24 godziny na dobę, no ewentualnie z przerwą na spacer. No bo przecież tyle tam fajnych rzeczy jest, te różne łyżki, chochelki, miski, garnki, pokrywki. A jak dochodzi do tego mieszanie, krojenie, gotowanie, smażenie i inne takie... no po prostu CZAD! I to w sumie się utrzymało do dziś i osoba gotująca ma bacznego obserwatora w postaci Juniora. No bo przecież trzeba sprawdzić czy kucharz wszystko dobrze robi, a w razie czego interweniować i pomagać :) Pamiętam jak moja mama robiła kiedyś biszkopt w obecności Juniora. Tak chłopak szalał, że mało do miski jej nie wszedł i musiałam go z płaczem zabrać do domu, bo nie szło nic zrobić :) Także kuchnia jest super, a żeby to potwierdzić powiem tylko, że w tej chwili Junior śpi z przytulanką w postaci rękawicy kuchennej :)))
Oprócz kuchni przez jakiś czas na topie były klocki Lego Duplo (uwaga audycja zawiera lokowanie produktu :P), ale pasja ta została chwilowo porzucona (bo na pewno wróci) na rzecz samochodzików (ku uciesze Męża :P) oraz książek (TAK! TAK! TAK! - to ja się cieszę). Samochodziki odkrył jakiś tydzień temu, choć ma je od dawna. Tak mu się spodobały, że zasuwa po całym domu na kolanach w takim tempie, że czasem ciężko mi stwierdzić w którym miejscu jest w danej chwili, jeśli zdarzy mi się przeoczyć moment przemieszczania z punktu A do B :) I wszystko jedno czy jest do resorak, jakieś większe autko, traktor czy ciężarówka - ważne, żeby miało kółka. A odpowiednie dźwięki Junior doda sam :) Słodko to wygląda i uświadamia mi jaki mój Synek jest już duży... No i książki. Junior jest nimi zachwycony, a ja jeszcze bardziej, bo jako wielkiemu molowi książkowemu zawsze po cichutku marzyło mi się, żeby moje dziecko też je choć trochę lubiło. A Junior lubi je zdecydowanie bardziej niż trochę :) Ojjj tak bym chciała, żeby mu już tak zostało... Książeczki bierze sobie sam, przegląda je po 100 razy dziennie, wybiera jedną (zawsze tą samą :P), żeby mu przeczytać i w tym czasie ogląda inne. I ma bardzo podzielną uwagę, bo mimo, że robi coś innego to zawsze wie, że ktoś przerwał czytanie przed końcem i upomina, żeby ten ktoś czytał dalej :)

Przed nami wieeeeeele innych zabaw i fascynacji na koncie Juniora, a ja już nie mogę się ich doczekać, bo naprawdę cudownie jest patrzeć jak dziecko się rozwija, jak się coraz ciekawiej bawi - czy to z kimś, czy samo. I tak się teraz zastanawiam co my robiliśmy jak Junior był malutki i "tylko leżał" :)))))

7 komentarzy:

 1. Zaszczepić w dziecku miłość do książek to chyba najlepsze, co można mu dać. Więc oby miłość książkowa była zawsze, niezniszczalna.Junior to już "duży" chłopak, więc fascynacji teraz czeka was wiele, ale to fajnie:) A wy pewnie ile się przy nim teraz nauczycie, ho ho :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja zawsze marzyłam o tej miłości do książek u moich dzieci, dlatego bardzo bym chciała, żeby Juniorowi już tak zostało.
   Oj żebyś wiedziała, ze już duuużo się przy nim uczymy :)

   Usuń
 2. Pasja to ważna rzecz inaczej na starość zostaje tylko "Dlaczego ja?"

  OdpowiedzUsuń
 3. Ajjjj... teraz to będzie fajnie, jak dziecko będzie coraz bardziej "kumate" można z nim "porozmawiać" i naprawdę super pobawić... Mój chrześniak uwielbiał klocki lego, ma tego mnóstwo, różne radiostacje, szpitale, itd... A kiedyś na urodziny kupiłam mu wielkie pudło klocków (pamiętam nie mało się wykosztowałam), ale radości nie było końca, potem bawił się nimi aż wyrósł... teraz ma 10 lat i nie bardzo mu po drodze do klocków :D
  A może Junior zostanie kucharzem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś Ty się podziała?? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas właśni eteż jest etap światełek ciekawe czy kolejne zainteresowania będą podobne ;) :)

  OdpowiedzUsuń